راهنمای پاسخ گویی به پرسش‌ها

انتخاب مرورگر

پيش از همه چيز تلاش کنيد که با يک مرورگر امن و قوي مثل فايرفوکس يا کروم کار کنيد و تا مي‌توانيد به سراغ اينترنت اکسپلورر (مرورگر مايکروسافت) نرويد.

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

ورود به سايت

 براي اينکه بتوانيد تمرين‌هاي خود را ببينيد بايد نام کاربري و کلمه عبور (گذرواژه) که مدرسه به شما داده را در قسمت ورود کاربر (سمت راست سايت) وارد کرده و دکمه ورود را بزنيد.

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

پس از قبول نام و گذرواژه شما بايد وارد سامانه شده باشيد و در اين صورت نام کاربري شما بالاي جعبه‌ي جديد سمت راست نوشته خواهد شد:

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

هميشه دقت کنيد اين نام درست همان نامي باشد که مدرسه به شما داده است. تا پاسخ‌ها به نام خودتان در سايت ثبت شود.

پرونده‌ي کاربري

اگر تا کنون اطلاعات کاربري خود را به روز نکرده‌ايد حتما اين کار را بکنيد. مهم‌ترين بخش اين اطلاعات گذرواژه و نشاني پست الکترونيک شما است. به اين منظور روي همين جعبه‌اي که صحبت از آن بود گزينه‌ي "پرونده‌ي کاربري من" را بيابيد و به دنبال آن به صفحه‌ي ويرايش اطلاعات کاربري برويد. اين صفحه چنين شکلي دارد:

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

اگر گذرواژه‌ي کنوني شما به يادتان نمي‌ماند يا به هر روي مي‌خواهيد آن را تغيير دهيد،‌در همين صفحه،‌ دو بار گذرواژه‌ي نوي خودتان را وارد کنيد و تکمه‌ي ذخيره را بزنيد.

مهم‌تر از گذرواژه، نشاني پست الکترونيک شما است. اگر گذرواژه‌ي خودتان را فراموش کنيد، به‌ترين راه براي بازيابي اطلاعات کاربري همين نشاني است. وقتي نمي‌توانيد وارد سامانه شويد (مثلا چون گذرواژه‌ي خود را ياد برده‌ايد.) مي‌توانيد از سامانه درخواست رمز جديد بکنيد و در اين صورت ساملنه، اطلاعات جديدي را به همين نشاني شما خواهد فرستاد و به کمک آن‌ها مي‌توانيد وارد سامانه شويد. پس اين نشاني پست الکترونيک را جدي بگيريد.

 چنان چه از يک رایانه به طور مشترک با دوستانتان براي پاسخگويي تمرين‌ها استفاده مي‌کنيد (مثلا کامپيوتر سايت مدرسه) حتما بعد از تمام شدن کارتان در سايت با گزينه "خروج از سامانه" از محيط کاربري خود خارج شويد. اگر بدون زدن خروج از سامانه مرورگر را ببنديد، فرد بعدي که با رایانه کار مي‌کند مي‌تواند به اطلاعات شما دسترسي پيدا کند وپاسخ‌هاي او به جاي شما ثبت خواهد شد.

اگر وارد سايت شديد و نام کاربري غير از خودتان بالاي منوي سمت راست ديديد، با زدن خروج از سامانه از سايت خارج شده و دوباره نام کاربري و گذرواژه‌ی خود را بزنيد و وارد سايت شويد.

ديدن پرسش‌ها

وقتي وارد سايت مي‌شويد فهرست پرسش‌هايي که بايد پاسخ دهيد را در منوی "پرسش‌های من" مي‌بينيد. از منوي بالاي سايت، "پرسش‌هاي من" را انتخاب کنيد.

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

پاسخ‌گويي به پرسش‌ها

هر پرسش يک بازه‌ي زماني دسترسي دارد که آموزگارتان آن را تعيين مي‌کند. اگر در آن زمان مشخص وارد سايت شويد پرسش را مي‌بينيد و مي‌توانيد پاسخ دهيد. بنابراين ممکن است پس از مدّتی يک پرسش را نبينيد، چون وقت پاسخگويي آن گذشته است.

 

با زدن روي هر تمرين، متن آن براي شما آورده مي‌شود. پرسش را با دقّت بخوانيد و پاسخ را وارد کنيد. وقتي پاسخ درست را انتخاب کرديد يا نوشتید، حتما دکمه تاييد را بزنيد تا پاسخ شما ثبت شود.

يک دکمه بازنشاني هم پايين هر پرسش وجود دارد. در بعضي از پرسش‌ها با زدن اين دکمه عددهای پرسش تغيير مي‌کند.

اگر پاسخ پرسش يک عدد اعشاري است، علامت اعشار با را نقطه بايد مشخص کنيد. مثلا عدد سه و هفتاد و پنج صدم را به اين شکل 3.75 بايد وارد کنيد.

پایین هر پرسش محدوده‌ي دسترسي آن پرسش هم نوشته شده است. شما تنها در آن بازه‌ي زماني پرسش را مي‌بينيد و مي‌توانيد پاسخ دهيد.

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

عددها در صورت پرسش‌ها متغير اند و براي هر يک از دانش آموزان عددهای جديدي چیده مي‌شود.

وقتي به پرسشي پاسخ درست مي‌دهيد، پاسخ شما ثبت مي‌شود و آن پرسش ديگر در دسترس شما نخواهد بود. در صورت پاسخ نادرست، راهنمايي‌هاي براي کمک به شما نمايش داده مي‌شود. به متن راهنمايي‌ها دقّت کنيد و دوباره براي يافتن جواب درست تلاش کنيد.

تکليف آنلاين، آموزش هوشمند برخط

گزارش تمام مراحل پاسخگويي شما به پرسش‌ها مانند این که چند بار به پرسش پاسخ داديد تا به پاسخ درست رسيديد، زمان پاسخگويي و ... به مدرسه داده خواهد شد.

موفّق باشيد